İŞKUR TYP Ankara İstanbul İzmir Bursa başvuru sonuçları belli oldu mu? TYP kura sonuçları isim listesi sorgulama

Eylül 6, 2022 - 12:14
İŞKUR TYP Ankara İstanbul İzmir Bursa başvuru sonuçları belli oldu mu? TYP kura sonuçları isim listesi sorgulama
İŞKUR TYP Ankara İstanbul İzmir Bursa başvuru sonuçları belli oldu mu? TYP kura sonuçları isim listesi sorgulama; İŞKUR TYP çekiliş sonuçları isim listesi üzerinde incelemeler başladı. Her yıl binlerce işçi İŞKUR tarafından işe alınmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapılacak alımlar, 60 bin kişilik okulların açılmasıyla faaliyete geçecek. TYP uygulaması sonuçları açıklandı mı? İŞKUR TYP kura sonuçları, isim listesini merak edenler... İŞKUR TYP çekiliş sonuçları isim listesi yoğun bir şekilde araştırılıyor. Başvuru yapan binlerce aday heyecanla sonuçları bekledi. TYP başvuru sonuçları açıklandı mı? cevap aranıyor. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek olan alımlar, Toplum Yararına Program kapsamında hemen hemen her yıl düzenleniyor. Başvuru yapan adaylar sonuçlarına İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitesinden ulaşabilecekler.

TYP BAŞVURU SONUÇLARI BELLİ OLDU MU?

Bazı illerde İŞKUR TYP personel alımı yapılmaya başlanmıştır. Sonuçları öğrenmek isteyen adaylar, il milli eğitim müdürlüklerinin web sayfalarından isim listesine ulaşabilirler.

İŞKUR TYP ÜZERİNDEN SORGULAMAK İÇİN TIKLA

TYP

ADIYAMAN

Adıyaman merkez ve köylerinde bulunan okullarda görev yapacak 216 temizlik görevlisi kura ile belirlendi. 2022-2023 eğitim öğretim sezonunun 4,5 aylık bölümünde görev yapacak geçici temizlik personeli kura ile belirlendi. Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) çerçevesinde Adıyaman merkezdeki okullar için 159 asil, 318 yedek, köylerdeki okullar için ise 57 asil, 171 yedek kura ile belirlendi. Adıyaman merkez ve köylerinde ki 216 kişilik kadro için 4 bin 98 kişi başvuruda bulundu.

MALATYA

Malatya'da okullarda çalıştırılacak temizlik personellerini belirlemek için kura çekimi yapıldı. Kura çekiminin kamera kaydı da alındı. 12 Eylül Pazartesi günü ilk ve orta ve liselerde eğitimin başlayacak olması nedeniyle eğitim kurumlarında çalıştırılmak üzere Toplum Yararına Programı (TYP) çerçevesinde noter kurası çekilişi, asil ve yedek olarak Fuat Sezgin Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. Kura çekiminin kamera kaydı da alındı. Kura sonucuna göre Malatya'daki okullarda 774 kişi temizlik personeli olarak görevlendirilecek.

KASTAMONU

Kastamonu merkez ve ilçelerindeki Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda temizlik, çevre düzenlemesi ve bakım ya da onarım hizmetlerinde görevlendirilmek üzere toplam 520 kişinin İŞKUR'un Toplum Yararına Programı (TYP) çerçevesinde istihdamı için kuralar çekildi. Toplam 3 bin 337 kişinin müracaatta bulunduğu çekiliş, noter huzurunda yapıldı. Noter kurası Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda büyük bir yoğunlukla gerçekleştirildi.